Kredyt gotówkowy, kredyt mieszkaniowy, kredyty - MURATOR Finanse

Strona główna

|

Aktualności

|

Ubezpieczenia przy kredycie hipotecznym- rekomendacja - kredyt hipoteczny, ubezpieczenie, polisa bankowa, kredytobiorca

Nagłówek
Ubezpieczenia przy kredycie hipotecznym- rekomendacja

Rekomendacja dotycząca dobrych praktyk w zakresie ubezpieczeń finansowych powiązanych z produktami bankowymi zabezpieczonymi hipotecznie, wejdzie w życie 1 lipca 2011r. To już druga wersja rekomendacji wydana przez Związek Banków Polskich i Polską Izbę Ubezpieczeń.

Rekomendacja ma na celu wprowadzenie przejrzystej sprzedaży polis w bankach, klarownych i zrozumiałych dla przeciętnego kredytobiorcy warunków ubezpieczeń finansowych. Zalecenia dotyczą głównie czterech typów produktów towarzyszących kredytom hipotecznym czyli ubezpieczenia pomostowego, ubezpieczenia brakującego wkładu własnego, ubezpieczenia wartości nieruchomości i ubezpieczenia tytułu prawnego.

Rekomendacja zaleca bankom jak postępować zarówno na linii bank - ubezpieczyciel, jak i bank - klient banku.

W tej pierwszej relacji rekomenduje się m.in., by to bank odpowiadał za autentyczność i prawidłowość dokumentacji niezbędnej do wykonania umowy ubezpieczenia finansowego.

W relacji bank - klient dobre praktyki odnoszą się zarówno do reguł obsługi klienta, kształtu dokumentacji, formułowania kosztów ubezpieczenia, jak i okoliczności wypłaty odszkodowania.

Wśród najważniejszych postanowień znalazł się zapis o nieponoszeniu przez klienta ciężaru składki ubezpieczeniowej, do której zapłaty zobowiązany jest bank jako ubezpieczający.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.