Kredyt gotówkowy, kredyt mieszkaniowy, kredyty - MURATOR Finanse

Strona główna

|

Aktualności

|

Konto - jakie wybrać? - konto, rachunek, konto internetowe, bankomat

Nagłówek
Konto - jakie wybrać?

Wybór konta bankowego należy poprzedzić analizą własnych potrzeb. Konta bankowe różnią się od siebie jedynie szczegółami, ale właśnie te szczegóły dla każdego indywidualnie będą odgrywały najważniejszą rolę.

Niektórzy z nas kierują się wysokością opłaty za prowadzenie rachunku, które wynoszą od zera do kilkudziesięciu złotych miesięcznie, inni oprocentowaniem środków na koncie i lokat bankowych, a jeszcze inni tym, aby oddział banku był położony blisko miejsca pracy lub zamieszkania.
Wymienione czynniki mają duże znaczenie ale w dzisiejszych czasach warto się zastanowić nad kontem internetowym. Tego typu konta są zazwyczaj bezpłatne a co za tym idzie nasze środki nie są na nim oprocentowane. Problem da się łatwo rozwiązać, przy kontach internetowych możemy korzystać z dodatkowych kont oszczędnościowo – inwestycyjnych, na których oprocentowanie jest wyższe, a środki są praktycznie zawsze dostępne. Przy koncie internetowym odpada również problem dostępności i lokalizacją placówek, ponieważ wszystkie niezbędne operacje jesteśmy w stanie zrobić nie wychodząc z domu.

Podsumowując, przy wyborze konta zwracajmy uwagę na wysokość opłat za prowadzenie rachunku, oprocentowanie lokat, dostępność bezpłatnych bankomatów oraz możliwość dostępu przez internet.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.