Kredyt gotówkowy, kredyt mieszkaniowy, kredyty - MURATOR Finanse

Strona główna

|

Aktualności

|

Kredyt hipoteczny na wykup mieszkania - lokal komunalny, wykup, kredyt na wykup,

Nagłówek
Kredyt hipoteczny na wykup mieszkania

Wykup mieszkania dotyczy lokali komunalnych i zakładowych, jak również przekształcenia spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu.

Kredyt na wykup mieszkania jest kredytem hipotecznym, czyli zabezpieczeniem docelowym jest hipoteka na wykupywanym lokalu. Ale w naszej ofercie posiadamy również kredyt na wykup mieszkania, który można uzyskać bez konieczności obciążania nieruchomości hipoteką – jedynym ograniczeniem takiego kredytu jest maksymalna kwota w wysokości 50.000 zł.

Podstawowym dokumentem, który załącza się do wniosku kredytowego, jest protokół z wyceny. Można go uzyskać w spółdzielni lub w urzędzie gminy. 

Wartość z wyceny lokalu komunalnego czy też zakładowego jest wyliczana na podstawie wysokiej bonifikaty. Jest to korzystne dla osób wykupujących lokal, gdyż nabywają one prawo własności do lokalu po cenie dużo niższej niż cena rynkowa porównywalnych lokali. W większości banki uznają wartość podaną w protokole z wyceny. Oprócz protokołu z wyceny do wniosku załącza się dokumenty świadczące o sposobie i wysokości osiąganych dochodów wszystkich wnioskodawców. Jeżeli nie ma żadnych przeszkód w udzieleniu kredytu, bank może zaproponować satysfakcjonujący okres spłaty nawet do 30 lat i atrakcyjne oprocentowanie.

O kredyt na wykup może wnioskować kilka osób, jednak ważne jest, by wśród nich, bez względu na wiek, był główny najemca lokalu. Jeżeli jest możliwość wykupienia lokalu na własność, warto z niej skorzystać, gdyż nabywa się lokal po dużo niższej cenie.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.