Kredyt gotówkowy, kredyt mieszkaniowy, kredyty - MURATOR Finanse

Strona główna

|

Aktualności

|

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny - płacić mniej - kredyt konsolidacyjny, kredyt hipoteczny, hipoteka, rata

Nagłówek
Kredyt konsolidacyjny hipoteczny - płacić mniej

Kiedy raty kilku kredytów są zbyt wysokie, by regulować na bieżąco zobowiązania, wyjściem z trudnej sytuacji może być  konsolidacyjny kredyt hipoteczny.

Konsolidacja kredytem hipotecznym daje gwarancję znacznego obniżenia zobowiązania miesięcznego ze względu na dłuższy okres kredytowania, a także niższe oprocentowanie.

Kredyty konsolidacyjne w określonej części można też przeznaczyć na sfinansowanie dowolnego celu.

Warunkiem koniecznym przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny konsolidacyjny jest posiadanie zdolności kredytowej oraz zabezpieczenie kredytu na nieruchomości.

Ważna jest także dobra historia  kredytowa, tzn. brak opóźnień w spłatach swoich zobowiązań. Banki sprawdzają solidność potencjalnych klientów w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Problem z uzyskaniem kredytu pojawi się, gdy opóźnienia w płaceniu rat przekraczają 30 dni, a zwłaszcza gdy się powtarzają. Aby móc ubiegać się o konsolidację, należy spłacać regularnie zobowiązania co najmniej od dziewięciu miesięcy. Banki sprawdzają historię kredytową za okres do pięciu lat wstecz. 

Maksymalna wartość konsolidacyjnego kredytu hipotecznego wyznaczona jest przez zdolność kredytową oraz wartość nieruchomości – kredyt można uzyskać na kwotę odpowiadającą maksymalnie 80% wartości zabezpieczenia. Wartość zostanie określona przez dokonanie wyceny (operatu szacunkowego) przez rzeczoznawcę z uprawnieniami, najczęściej na koszt kredytobiorcy.

Nieruchomość może być własnością kredytobiorcy, ale banki akceptują też zabezpieczenie nieruchomością należącą do osoby trzeciej, jeżeli ta wyrazi na to zgodę.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.