Kredyt gotówkowy, kredyt mieszkaniowy, kredyty - MURATOR Finanse

Strona główna

|

Aktualności

|

Kredyt studencki - Kredyt studencki, kredyt dla studenta, wydatki,

Nagłówek
Kredyt studencki

Zbliża się czas rozpoczęcia roku akademickiego a co za tym idzie wzmożone wydatki. Świetnym rozwiązaniem dla młodych ludzi jest kredyt studencki, który oferuje wiele banków.

Kredyt studencki, to celowy kredyt z dopłatą odsetek przez skarb państwa przeznaczony dla osób studiujących na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych i bez względu na typ uczelni czyli zarówno w uczelni publicznej i niepublicznej.

Dotyczy osób studiujących na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich jednak warunkiem jest rozpoczęcie studiów przed ukończeniem 25 roku życia.

Najłatwiej uzyskają go osoby z niskim dochodem na jedną osobę w gospodarstwie domowym.

Kredyt jest wypłacany w formie miesięcznych transz po 600 lub 400 zł przez okres semestru akademickiego i wypłata jest kontynuowana pod warunkiem przedstawienia bankowi kredytującemu zaświadczenia o zaliczonym semestrze i roku.

Wypłata kredytu następuje przez okres studiów czyli max przez 6 lat (4 lata dla studiów doktoranckich), natomiast spłata rozpoczyna się po upływie 2 lat od zakończenia studiów. Jest to wystarczający czas na to aby po ukończeniu studiów znaleźć pracę i rozpocząć spłatę kredytu.

Urszula Jankowska-Kozera
Specjalista kredytowy Murator Finanse

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.