Kredyt gotówkowy, kredyt mieszkaniowy, kredyty - MURATOR Finanse

Strona główna

|

Aktualności

|

Kredyty hipoteczny dla osób na samozatrudnieniu - kredyt, zdolność kredytowa, samozatrudnienie, działalnosc gospodarcza

Nagłówek
Kredyty hipoteczny dla osób na samozatrudnieniu

Osoby na tzw. samozatrudnieniu traktowane są w bankach na zasadach takich jak osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Oznacza to, że przy ocenie zdolności kredytowej do kredytu hipotecznego poddawane są tym samym kryteriom.

Minimalny wymagany okres prowadzenia działalności gospodarczej wynosi od 6 – 24 miesięcy.
Istnieje możliwość aby bank potraktował klienta w sposób indywidualny i udzielił kredytu hipotecznego mimo, że ten nie spełnia takiego kryterium. Warunek - samozatrudniony kontynuuje współpracę z tym samym podmiotem, który był wczesniej jego pracodawcą lub działał w tej samej branży co na etacie np. prawnicy, doradcy finansowi i ubezpieczeniowi czy specjaliści IT.

Obecnie jeden z banków wykazuje się liberalnym podejściem do osób samozatrudnionych, pod warunkiem że są oni związani umowami agencyjnymi lub o współpracy i zaliczają się do grupy zawodów zaufania publicznego (grupę tą definiują ściśle procedury wew. tego banku) np. szeroko pojęty doradca finansowy, prawnik, architekt, lekarz). Elastyczne podejscie polega na skróceniu okresu uzyskiwania dochodu od minimum 6 miesięcy (najlepiej z jednym podmiotem) i w ustalaniu dochodu netto tj. ok. 60% naszego przychodu z ostatnich 6 miesięcy, bez weryfikowania faktycznego poziomu kosztów uzyskania przychodu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.