Kredyt gotówkowy, kredyt mieszkaniowy, kredyty - MURATOR Finanse

Strona główna

|

Aktualności

|

Utrata pracy a spłata kredytu hipotecznego - dopłata państwowa, walka z kryzysem, kredyt hipoteczny, utrata pracy

Nagłówek
Utrata pracy a spłata kredytu hipotecznego

W ramach rządowego pakietu walki z kryzysem weszła w życie ustawa o pomocy w spłacie kredytów hipotecznych osobom, które straciły pracę. W ramach rządowego pakietu walki z kryzysem weszła w życie ustawa o pomocy w spłacie kredytów hipotecznych osobom, które straciły pracę.

 

Rząd zamierza przeznaczyć na nią blisko 440 mln złotych. Może z niej skorzystać ponad 46 tysięcy osób. Pieniądze w całości będą pochodziły z Funduszu Pracy, będą wypłacane przez BGK bezpośrednio na rachunek kredytobiorcy w banku w którym zaciągnął pożyczkę. O przyznaniu, wysokości pomocy, ratach oraz ewentualnych umorzeniach będą decydowali starości w porozumieniu z urzędami pracy.
•  Pomoc będzie ograniczona do kwoty równej racie kapitałowej kredytu hipotecznego wraz z bieżącymi odsetkami nie przekraczającej jednak 1200 zł miesięcznie.
•  Osoba w czasie pobierania pomocy musi posiadać status bezrobotnego.
•  Na pomoc mogą też liczyć osoby, które prowadziły samodzielną działalność gospodarczą, ale w związku z kryzysem musiały z niej zrezygnować.
•  W przypadku małżeństw mających wspólnotę majątkową pomoc może otrzymać osoba, która straciła pracę, nawet jeśli to nie ona brała kredyt.
•  Ubiegający się o pomoc może posiadać tylko jedno mieszkanie lub dom jednorodzinny.
•  Pomoc będzie dotyczyła wyłącznie osób, które stały się bezrobotne po 1 lipca 2008 roku i złożą wniosek do końca 2010 roku.
•  Pomocy nie dostaną ci kredytobiorcy, którzy zostali zwolnieni z pracy dyscyplinarnie lub sami z niej zrezygnowali.

źródło: Ustawa o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów hipotecznych udzielonych osobom, które utraciły pracę.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.